Göz Maskeleri

2008-11-27 19:01:00
Patatesli göz maskesi: çiğ patatesi rendeleyin, 2 tatlı kaşığı un ve 2 tatlı kaşığı süt ekleyin. arıştırın. Bir tülbendin içine yerleştirin. Göz altı ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın.

Havuçlu göz maskesi: havucu çok ince rendeleyin. Bir tülbendin içine yerleştirin. Göz altı ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk çayla yıkayın.

Göz üstü şişkinliklere karşı maske: çiğ patatesi rendeleyin. Göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi yıkayın.

Maydanozlu göz maskesi: 1 tatlı kaşığı maydanozu ince kıyın, 2 tatlı kaşığı yoğurtla karıştırın.Göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın.

Maydanozlu göz maskesi 2: maydanozu ince kıyın, kapalı göz kapaklarına uygulayın, üzerine ıslak pamuk yerleştirin, 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Yumurtalı göz maskesi: yumurta sarısı, 1 talı kaşığı bal ve zeytinyağını çırpın. Göz çevresine uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Göz altı torbalarına karşı maske: patatesi kabuklu olarak haşlayın.Ilıyana kadar bekleyin. Ilık patatesi ortadan ikiye bölün. Göz altına koyun 30-40 dakia bekleyin. Daha sonra ılık çayla yıkayın.

Göz altı kırışıklıklarına karşı maske: 50 ml zeytinyağını 10 ml E vitamini yağı ile karıştırın. Göz çevresine parmak uçlarıyla yedirin. 5 dk. bekletip kağıt mendille çıkarın.

Kahveli Göz maskesi: 1 tatlı kaşığı kahveyi 1 yumurta akıyla iyice karıştırın. Göz çevresine uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Göz altı morluklarına karşı maske: beyaz ekmek içine sütü yedirin. 5 dk bekleyin. Göz altına uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

581
0
0
Yorum Yaz